4 razy debiut – styczniowa premiera Studia Munka

09.01.2017

Pierwsza w 2017 roku premiera krótkich metraży ze Studia Munka odbędzie się 12 stycznia w kinie Kultura. W czwartkowy wieczór w kinie Kultura czworo debiutantów zaprezentuje trzy fabuły i jeden dokument.
W SPRAWIE AKREDYTACJI PROSIMY O KONTAKT z Anną Kot: a.kot@sfp.org.pl

UWAGA:
Premiera Studia Munka – SFP jest imprezą zamkniętą. Zainteresowanych udziałem w niej zapraszamy do śledzenia profilu Studia Munka na Facebooku – planujemy konkursy z wejściówkami do wygrania

Premierową projekcję otworzą „Najpiękniejsze fajerwerki ever” w reżyserii Aleksandry Terpińskiej. Ta historia z gatunku political fiction zwyciężyła w zorganizowanym przez Telewizję Kino Polska konkursie na scenariusz inspirowany „Przypadkiem” Krzysztofa Kieślowskiego. Producentem filmu jest Studio Munka. Akcja filmu toczy się współcześnie w jednym z europejskich miast. Opowiada jeden dzień z życia trójki młodych przyjaciół, którzy w obliczu fikcyjnego konfliktu zbrojnego w ich kraju, muszą zmodyfikować swoje plany na przyszłość. W rolach głównych zobaczymy Justynę Wasilewską, Malwinę Buss i Piotra Polaka. Producentem wykonawczym filmu jest Beata Rzeźniczek.

„Wolta” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały to jedyny dokument, który zostanie zaprezentowany podczas styczniowej premiery. Jest to historia dwunastoletniej Zuzi, która od dwóch lat trenuje woltyżerkę. Jej drużyna to zawodniczki od 8 do 22 roku życia. Każda zna swoje miejsce i rolę w grupie. Zuzia jest jedną z najlepszych zawodniczek w drużynie. Ze względu na wiek i budowę ciała podnoszą ją starsze, silniejsze koleżanki - “dolne”. Ona to “górna” - zwieńczenie akrobatycznej piramidy. Rozpoczyna się kolejny, intensywny sezon. W trakcie treningów okazuje się, że Zuzia straciła dotychczasową gibkość. Figury z jej udziałem nie mają gracji i lekkości. Nie potrafi zgrać się z rytmem konia. Początkowo trenerka, obwinia o niepowodzenia starsze zawodniczki. To od nich wymagane jest dbanie o stabilność i bezpieczeństwo. W drużynie pojawia się stres i napięcie. Koproducentem i producentem wykonawczym „Wolty” jest Magdalena Bryk.

Michał Szcześniak, reżyser głośnego dokumentu „Punkt wyjścia”, zrealizował w programie „30 Minut” krótką fabułę - „Spitsbergen”. Ratowniczka medyczna, Magda wraca do pracy w trybie natychmiastowym, po siedmiu miesiącach zawieszenia w pracy. Między nią, a młodym, restrykcyjnym kierownikiem karetki szybko rodzi się konflikt. Do Magdy tymczasem wracają traumatyczne wspomnienia. W głównej roli kobiecej zobaczymy Magdalenę Czerwińską, której towarzyszy Marek Kossakowski. Joanna Malicka i Katarzyna Kuczyńską to koproducentki i producentki wykonawcze.

„Ja i mój tata” - krótkometrażowy debiut fabularny Alka Pietrzaka – to opowiedziana w lekkim tonie historia relacji ojca i syna, których zagrali Krzysztof Kowalewski oraz Łukasz Simlat. Dawid opiekuje się swoim ojcem Edwardem, który ma pogłębiającą się chorobą Alzhaimera. Syn chce poznać i zbliżyć się do swojego ojca, z którego z każdym dniem zostaje coraz mniej. W filmie zobaczymy także zdolną aktorkę młodego pokolenia – Agnieszkę Żulewską.

Stałym elementem premierowych wieczorów Studia Munka – SFP jest rozmowa z reżyserami filmów, którą poprowadzi Anna Serdiukow.





 
Scroll