Leszczu

2013

Aleksandra Terpińska

Opowieść o przyjaźni, dojrzewaniu, przeznaczeniu... z przymrużeniem oka.

Trójka przyjaciół, leniwy weekend nad jeziorem ... do czasu gdy piłka wpada tam gdzie nie trzeba, śliczna dziewczyna okazuje się być po stronie przeciwników, a cieć zaczyna ich prześladować. Trzeba coś wymyślić, a bohaterowie są mistrzami rozkminy.


Reżyseria: Aleksandra Terpińska
Scenariusz: Aleksandra Terpińska
Zdjęcia: Marcin Łaskawiec
Montaż: Przemysław Chruścielewski
Dźwięk: Marta Kosiorowska
Scenografia: Zofia Lubińska
Kostiumy: Agata Uchman
Charakteryzacja: Zuzanna Stefańska
Kierownictwo produkcji: Marta Habior
Obsada: Wiesław Komasa, Emil Stasik, Krzysztof Skonieczny, Piotr Żurawski, Maja Bohosiewicz, Michał Poznański,  Liwiusz Falak, Michał Mrozek.
Produkcja: Stowarzyszenie Filmowców Polskich - Studio Munka
Koprodukcja: TVP
Koprodukcja i produkcja wykonawcza: MAGIC PRODUCTION Magdalena Nowacka
Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej


 

Reżyseria: Aleksandra Terpińska

Studentka reżyserii na WRiTV UŚ w Katowicach, absolwentka Psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Reżyser i scenarzysta filmów krótkometrażowych i reklam. W roku 2012 za film „Święto Zmarłych” otrzymała: Bridging the Borders Award na 13. Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles, Nagrodę główną na Festiwalu Młodego Kina Wschodnioeuropejskiego w Cottbus, Dyplom Honorowy na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Etiuda & Anima" w konkursie "Etiuda" oraz nominację do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego. Film „Święto Zmarłych” otrzymał także Nagrodę specjalną Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i firmy Mastershot na festiwalu Plus Camerimage 2013. Laureatka nagród w Studenckim Konkursie Filmów Reklamowych Kodaka : nagroda główna i nagroda za reżyserię 2010 oraz nagroda za scenariusz 2009. Autorka etiud filmowych: "Jaśmin", "Tonio Krüger", „Święto Zmarłych”, „Leszczu” oraz dokumentów „Bez litości” i „Czeski Łabędź”. Sympatyzuje z UŚC.Festiwale:

  • 23rd Film Festival Cottbus, Germany, 2013 (konkurs)
  • 6th Pristhina International Film Festival, Kosovo, 2014 (konkurs)
  • 13th International Short and Independent Film Festival Dhaka, Bangladesh, 2014 (konkurs)

 
Scroll