Fabryka

2006

Maciej Adamek

Bohaterem "Fabryki" jest 19-letni Adam, który aby móc opłacić przyszłe studia podejmuje dorywczą pracę w fabryce lalek. Spotkanie z pracującą tam dziewczyną zmusza go do innego spojrzenia na rzeczywistość.To opowieść o pierwszych ważnych decyzjach podejmowanych w życiu.Reżyseria: Maciej Adamek
Scenariusz: Aleksandra Takuska, Maciej Adamek
Zdjęcia: Artur Żurawskimontaż: Sławomir Goździk 
Scenografia: Marta Skajnowskamuzyka: Andrzej Izdebski 
Obsada: Michał Marciniak, Zuzanna Grabowska, Paweł Domagała, Hanna Chojnacka, Anna Grycewicz, Grzegorz Gołaszewski
Producent: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, TVP Kultura, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego / PISF
Koproducent i producent wykonawczy: Koncept Media Radek StyśReżyseria: Maciej Adamek

Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi i filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim, jest już cenionym twórcą filmów dokumentalnych. Jego filmy takie jak "I nie opuszczę cię aż do śmieci", "Konkurs", "W drodze" , a zwłaszcza "Życie przed tobą"  były pokazywane na kilkuset  festiwalach na całym świecie i zdobyły liczne nagrody, m.in. w Monachium,  Nowym Jorku, Moskwie, San Francisco, Waszyngtonie, Sydney, Szanghaju i Toronto. Członek Europejskiej Akademii Filmowej. W 2006 r. jego scenariusz fabularny "Zdjęcie" otrzymał pierwszą nagrodę w polskiej edycji konkursu scenariuszowego Hartley Merrill i trzecią w edycji międzynarodowej (Cannes 2006).Festiwale:

  • Euganea Movie Movement 2008, International Festival of Short Films and Documentarie, Este / Monselice, ITALY, 2008 (konkurs)

 
Scroll