Pokój szybkich randek

2007

Anna Maliszewska

Czym właściwie jest ta miłość? Do jakich poświęceń zobowiązuje? Czy jedna decyzja podjęta pod wpływem miłości siebie samej może zniszczyć to, na czym miało być zbudowane całe jej życie?

Bohaterami "Pokoju szybkich randek" jest młode małżeństwo, które zostaje postawione w dramatycznej sytuacji. Artur trafia na wiele lat do więzienia, a Natalia poza murami odbywa razem z nim wyrok, na który skazuje ją otoczenie i odebrane nadzieje. Chcąc ratować związek kobieta podejmuje próbę ratowania więzi z mężem. Czy robi to dla miłości, w którą tak wierzy?

Reżyseria: Anna Maliszewska
Scenariusz: Anna Maliszewska
Zdjęcia: Dominik Danilczyk
Dźwięk: Joanna Napieralska
Montaż: Łukasz Szwarc Bronikowski
Scenografia: Anna Maliszewska
Kostiumy: Sławek Błaszewski
Obsada: Magdalena Czerwińska, Łukasz Simlat, Marian Dziędziel, Ewa Lorska, Piotr Głowacki, Elżbieta Jarosik, Anna Deka, Mariusz Wojciechowski
Producent: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, TVP Kultura
Koproducent i producent wykonawczy: Opus Film
Współfinansowany przez: Polski Instytut Sztuki FilmowejReżyseria: Anna Maliszewska

Rzemiosła filmowego uczyła się w praktyce, a nie w szkole filmowej. Jest absolwentką dziennikarstwa na UW. Od wielu lat związana z telewizją muzyczną, współtworzyła powstawanie MTV w Polsce. Jest autorką i reżyserką wielu czołówek i reklamówek tego kanału. Niektóre z nich były nominowane do nagród na polskich i światowych festiwalach. Anna Maliszewska należy do czołówki twórców polskich teledysków. Jej prace są co roku nagradzane na festiwalach wideoklipów. W 2005 roku zrealizowała film krótkometrażowy „New Game: Wojna”, który był prezentowany na Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz na Darklight Festival w Dublinie. Zasiadała w międzynarodowym Jury 21. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Maliszewska jest także reżyserem i autorką scenariuszy kilku filmów dokumentalnych.Festiwale:

  • Ourense International Film Festival, Spain, 2008 (pokaz)
  • 12th Ismalia International Festival For Documentary & Short Films, Egypt, 2008 (pokaz)

 
Scroll