Studio Munka na 37. WFF

06.10.2021

Aż cztery produkcje Studia Munka SFP znalazły się w programie 37. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Widzowie jednej z najważniejszych imprez filmowych w Polsce zobaczą głośne fabularne debiuty Piotra Trojana i Adriana Apanela oraz obsypane nagrodami dokumenty Andrzeja Cichockiego i Moniki Proby.

Produkcje Studia Munka będzie można obejrzeć w ramach pokazów pozakonkursowych obywających się pod hasłem „Najlepsze Polskie Filmy Krótkometrażowe”.


W tym znakomitym gronie znalazł się „Synthol” Piotra Trojana, niedawno wyróżniony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. „Synthol” to historia skoncentrowanego na własnym ciele trzydziestotrzyletniego Eryka prowadzącego wideoblog z przygotowań do startu w debiutach kulturystycznych. W prowadzeniu kanału wideo pomaga mu nadopiekuńcza matka Teresa, z którą Eryk jest silnie związany. Wszystko zmienia się jednak, kiedy w życiu Eryka pojawia się inna kobieta...


Kinoteka 7: piątek, 8 paź 16:00

Kinoteka 7: niedziela, 10 paź 21:00

Kinoteka 7: poniedziałek, 11 paź 18:30Studio Munka na WFF reprezentuje też „Stancja” Adriana Apanela. Film stanowi „wybuchową mieszankę” komedii, horroru i społecznej satyry. Bohater filmu, Tomek, w poszukiwaniu lokum trafia pod drzwi pewnego osobliwego domostwa. Otwiera mu właścicielka. Początkowo niechętna studentowi kobieta ostatecznie wpuszcza go do środka. Tytułowa stancja okazuje się miejscem, które kryje w sobie wiele tajemnic i... jeszcze więcej niebezpieczeństw.


Kinoteka 7: piątek, 08 paź 21:00

Kinoteka 7: sobota, 09 paź 18:30

Kinoteka 7: niedziela, 10 paź 16:00W ramach WFF będzie też można obejrzeć dokument „Trochę raju”. To potraktowana z czułością, niezwykle subtelna opowieść z pogranicza realizmu i baśni, przedstawiająca wycinek życia ubogiej śląskiej rodziny. Harmonia z przyrodą i wzajemna bliskość zdają się łagodzić trudy codzienności. Obraz Andrzeja Cichockiego zdobył Srebrnego Lajkonika dla najlepszego filmu dokumentalnego oraz Nagrodę za najlepsze zdjęcia na tegorocznym Krakowskim Festiwalu Filmowym. Docenili go także jurorzy festiwalu Młodzi i Film 2021 w Koszalinie, Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych „żubrOFFka” w Białymstoku, Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie, Festiwalu „Przeźrocza” w Bydgoszczy oraz Międzynarodowego Festiwalu w Pärnu w Estonii.


Kinoteka 7: piątek, 8 paź 21:00

Kinoteka 7: sobota, 9 paź 18:30

Kinoteka 7: niedziela, 10 paź 16:00Ostatnia festiwalowa propozycja Studia Munka to „Lata świetlne” Moniki Proby. Autorka skupia się na historii Witalija, absolwenta prawosławnego seminarium duchownego w Warszawie, który nie czuje się gotowy, by dźwignąć brzemię powołania. Zamiast wrócić jako ksiądz na rodzinną białoruską wieś, decyduje się zamieszkać z przyjacielem, tworząc niezwykły świat na styku tego, co duchowe i co świeckie. Film zdobył wyróżnienia na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”.


Kinoteka 7: sobota, 9 paź 16:00

Kinoteka 7: niedziela, 10 paź 18:30

Kinoteka 7: poniedziałek, 11 paź 21:0037. Warszawski Festiwal Filmowy odbędzie się w dniach 8-17 października 2021 roku w Kinotece w PKiN oraz w Multikinie w  Złotych Tarasach w Warszawie. Pokazy filmów Studia Munka SFP w zestawach krótkich metraży zaplanowane są na pierwsze cztery festiwalowe dni – od piątku 8 października do poniedziałku 11 października.


Warszawski Festiwal Filmowy jako jedyny w Polsce należy do elitarnego grona wydarzeń akredytowanych przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych FIAPF. Dla młodych twórców udział w festiwalu to okazja prezentacji swoich dokonań szerokiej, festiwalowej publiczności, nawiązania nowych twórczych relacji i wymiany doświadczeń.


Szczegółowy harmonogram dostępny jest pod linkiem

https://wff.pl/pl/films/best_shorts_from_poland_2021 
Scroll