Ruszył program "60 Minut"!

W 2017 roku odbędzie się pilotażowa edycja programu „60 Minut”. Powstaną w nim dwa godzinne filmy o tematyce współczesnej. Partnerem i koproducentem filmów realizowanych w ramach programu jest telewizja Canal+. Nabór trwa do 30 czerwca 2017 roku.
Programem kierować będzie Rada Artystyczna, w skład której wchodzą reżyserzy Agnieszka Smoczyńska, Jan Komasa, Michał Rogalski, dyrektor artystyczny Studia Munka Jerzy Kapuściński oraz Alicja Gancarz - przedstawicielka Canal+ . Ideą projektu jest przyspieszenie kariery filmowej najzdolniejszych studentów i absolwentów szkół filmowych w Polsce. – mówi Jerzy Kapuściński.

Program skierowany jest do reżyserów, którzy nie ukończyli 40 lat. Zgodnie z regulaminem swoje scenariusze mogą składać absolwenci studiów reżyserskich i realizatorskich szkół filmowych lub artystycznych będący przed pełnometrażowym debiutem fabularnym lub twórcy, którzy nie mają formalnego wykształcenia filmowego, ale są reżyserami co najmniej dwóch krótkometrażowych filmów fabularnych i nie zrealizowali jeszcze pełnometrażowego debiutu. Mamy nadzieję, że projekt ten pomoże nam wyłowić nowe talenty młodego polskiego kina i wpłynie na rozwój języka oraz artystycznych form. – dodaje dyrektor artystyczny Studia Munka.

Budżet każdego filmu w „60 Minutach” wynosić będzie około jednego miliona złotych brutto. Tytuły wyprodukowane w ramach programu będą emitowane w telewizji. Planowane są także ich premiery kinowe. Tegoroczna edycja ma charakter pilotażowy – jeśli format i założenia się sprawdzą, Studio Munka przewiduje kontynuację programu przez kolejne lata.

Pliki do pobrania:
 
Pobierz regulamin     Pobierz formularz zgłoszeniowy


 
Scroll